Choď na obsah Choď na menu

Preteková sezóna 2010

9. 12. 2010

Tento rok začal veľmi pekne. Na Európskej výstave v poľskom Sosnowci  som vystavoval mk holubičku v kategórii Štandard. Získala 10. miesto vo svojej kategórií. Po olympiáde v Oostende a Dortmunde  to  bolo opäť niečo čo poteší.

Keďže súťažím s malým počtom holubov vlastne vo všetkých kategóriách, aj malé straty (dravce,..) resp. slabšia forma a zranenia kľúčových holubov sa podpíšu na celkovom umiestnení v OZ. Keď sa k tomu pridá takmer stabilné severozápadné prúdenie je dosť ťažké na krátkych a stredných tratiach umiestňovať holuby v špici OZ. Tento rok potešilo  7. miesto v DT v Regióne Sever. Holub Dynamit opäť potvrdil vysokú kvalitu ziskom 5.c. z preteku Offenbach  2467 hol / 730 km a stal sa aj víťazom kat. C v OZ. V kategórii E za roky 09+10  je s koeficientom 111,228 v prvej desiatke na Slovensku. Štandardná holubička 322ka –vystavovaná v Sosnowci si splnila podmienky na výstavu aj pre tento rok špičkovým umiestnením z posledného preteku OZ  z Bayreuthu (524 km).

V OZ v KT, ST, DT som skončil na 9. 6.a 12. mieste. Preteky mláďat som ukončil prvým pretekom  z Brna so stratou 13 kusov.  V OZ bol okrem tohto preteku mláďat ešte horší posledný pretek z Prahy, odkiaľ bolo na 7. deň doma iba 7% nasadených.

Na osvieženie krvi pre budúci rok by mali poslúžiť  3 holuby  línie Kess Bosua (v tom  sú rodičia víťaza finálového preteku v MTS v Nitre), mp Ha línie Vooruit od Louis Deleusa i mladý mp holúbok od J. Jakobsa.

Tešil som sa na 3. výstavu majstrov v Tornali, žiaľ nakoniec som sa jej nezúčastnil, nakoľko v tom termíne organizoval zväz posudzovateľské skúšky  ŠTANDARDU, ktoré som uprednostnil.

Po návšteve holubárskych trhov v Kasseli, kde si chovatelia dobíjajú svoje chovateľské batérie, a výstave maratónskych holubov Dlhom poli sa teším na ďalšie  chovateľské akcie.

Aktualizáciou webovej stránky začína vlastne pre chovateľa nová sezóna. Prajem, aby bola úspešná pre všetkých chovateľov.